close
Bota

KAZAKISTAN: GJENDJE E JASHTËZAKONSHME

08810000-0a00-0242-4e12-08d9d02e3794_w1597_n_r1_st

Protestuesit dhe policia janë përleshur në disa qytete të Kazakistanit, ndërkohë që zgjerohen protestat pas rritjes së çmimeve të energjisë. Në qytetin më të madh të Kazakistanit, Almati, qindra protestues, disa të pajisur me shkopinj gome, kanë hyrë në zyrën e kryetarit të qytetit më 5 janar, ndërkohë që policia është përballur me ta përmes gazit lotsjellës dhe plumbave të gomës. Presidenti I vendit ka shkarkuar Qeverinë dhe ka shpallur gjendje të jashtezakonshme me qëllim të zvogëlimit të protestave./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia