close
Sport

KF RENOVA: DORËHIQET TRAJNERI BUJAR ISLAMI

8B2286E9-3818-409B-93FF-E7FF5A72984D

FISNIK NUHIU DO TA DREJTOJ EKIPIN NË NDESHJEN E KUPËS


Nda dita e sotme Bujar Islami nuk është më trajner i KFRenovës. Këtë e  pohoi vet trajneri Islami i cili me ketye  rast falëndero  pronarët e klubit  të cilë gjithmonë ishin në përkrahje të tij. Por rezultate jo të kënaqëshme në 12  xhirot e zhvilluara  ishin  arsyeja  kryesore  pë largimin e tij  nga  posti trajner përgjegjës i ekipit

“Është vendim I prerë I imi  që të largohem nga  posti trajjner i KF Renova. Shfrytëzojë rastin  që të falënderoj të gjithë ata të cilë më kanë përkrahur, ndërsa ekipit i dëshiroj  sukses  në ndeshjet e radhës”  tha Bujrar Islami

Skuadra  nga  Xhepçishti  me trajnerin Bujar Islami në kampionatin e kaliuar  falë pozitës së katërt  u  kualifikua edhe  në garat  e Ligës Europa, ndërsa  tani  është kualifikuar  edhe në çerekfinale të Kupës së Maqedonisë, aty ku nesër e pret përballja me Struga Trim Lum,

Sa i përket  pasuesit të tij në postin trajner I ekipit akoma nuk ka asgje zyrtare, por   ekipin  në ndeshjen  çerekfinale të kupës kundër Struga Trim Lum  dhe  të dielën kundë Borecit  në javë 13-të të kampionatit ekipin  do ta  drejtoj drejtori teknik Fisnik Nuhiu. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia