close
Sport

KF SHKENDIJA – KA FORCËN PËR NJË FILLIM POZITIV TË VERËS EVROPIANE

C7D702D9-0DFF-4159-A7E6-B51E9B038B9B

KAMPIONI SLLOVEN MURA SHPRESON NË REZULTAT POZITIV


Nësër  në arenën  “Todor Proevski” në Shkup  zhvillohet ndeshja e pare eliminatore  në kuadër të raundit të pare të Ligës së Kampionëve. Kampioni I Maqedonisë së Veriut  do të pëtrballet me   ekipin  slloven Mura me fillim në orën 20:00.  Në pragë të kësaj ndeshje  dy ekipet  sonte  kanë zhvilluar senaca  zyrtare  stërvitore.

Shkendija nesër në orën 20 në arenën “Todor Proeski” në Shkup do të luajë ndeshjen e parë të raundit të parë kualifikues për Ligën e Kampionëve kundër  ekipit Mura  të Sllovenisë. Kuqezinjtë besojnë se mund të arrijnë një rezultat pozitiv, pavarësisht nga fakti se Sllovenët nuk janë aspak një ekip naiv. Këte  theksoi  shefi is tafit etknik Ernest Gjoka në  pres konferencën zyrtare  para seanacës së fundit stërvitore.

Ne patëm përgatitje të shkëlqyera. Ekipi është plotësisht i përgatitur për këtë sfidë, edhe pse nuk do të jetë aspak një detyrë e lehtë. Kemi një kundërshtar të fortë para nesh, Mura nuk është aspak kundërshtar naiv, por përqendrohemi vetëm te loja jonë, qëllimet dhe ambiciet tona, dhe kjo është kualifikimi në raundin tjetër të ndeshjeve ”- tha Gjoka në konferencën për shtyp para ndeshjes,

 Nga ana tjetër kapitetni Egzon Bejtullai shprehet  optimist para   kësaj  ndeshje të pare eliminatore dhe qëllimi I  ekipit kuqezi është kualifikimi  në fazën e grupeve .

Ne e dimë që Mura nuk është një ekip për ta  nënvlerësuar ka cilësi kolektive dhe individë të shkëlqyeshëm. Por, gjithsesi, ne e dimë që nuk është një ekip i pamposhtur. Është e qartë se ne duam një fitore në ndeshjen e parë, pas së cilës do të kishim një ndeshjes të kthimit më të më të qetë në Slloveni”- tha Bejtullai në konferencën për shtyp para ndeshjes  së nesërme.

 Sot senac stërvitore në arenën “Todor Proevski” ka realizuar edhe ekipi  slloven Mura , ndërsa trajneri  Ante Shimunga  ka potencuar  se  ekipi që e drejton  ai në Shkup kanë ardhur për rezultat pozitiv./ KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia