close
Rajoni

KOSOVA DHE DANIMARKA NISIN HAPAT E PARË PËR MARRËVESHJEN E QELIVE

burgu.jpg

Sot Kosova do të nënshkruajë një letër-qëllim me Danimarkën për burgun që do të lëshohet me qira. Pas kësaj, në një konferencë për media do të dalin ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli.

Po ashtu, do të lëshohet një deklaratë e përbashkët si zotim i dy qeverive. Ceremonia e nënshkrimit, si dhe konferenca për media mbahen në objektin e Qeverisë së Kosovës. Ngjarja do të nis nga ora 15:00/klankosova

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia