close
RajoniSportVendi

KOSOVA SHPALL LISTËN KUNDËR RMV-së, NË KOMBINIM EDHE MURIQI

Screenshot_4

Më 8 Tetor në Shkup zhvillohet ndeshja mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, gjysmëfinale e Ligës së Kombeve për plasman në Kampionatin Evropian.

Seleksionuesi I Kosovës Bernard Challandes ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjen ndaj RMV-së, por edhe për ndeshjet kundër Sllovenisë dhe Greqisë në kuadër të sezonit aktual të Ligës së Kombeve.

Emri më I spikatur në këtë listë definitivisht është përforcimi I ri I Lacios, Vedat Muriqi, I cili ishte I lënduar, rezultoi pozitiv me COVID-19 dhe ishtë në pikëpyetje të madhe paraqitja e tij në Shkup. Por, sic duket ai është I gatshëm dhe do të jetë në kombinim për ndeshjen e 8 Tetorit. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia