close
Rajoni

KOSOVË: KURTI NUK JEP SINJALE PËR RISHQYRTIMIN E MASAVE ANTI-COVID

Albin-Kurti..

QEVERIA E KOSOVËS MIRATON LIGJE QË JANË NËNSHKRUAR NË MBLEDHJEN E PËRBASHKËT ME SHQIPËRINË


Kryeministri i Kosovës Albin Kurti nuk ka dhënë sinjale se do t`i rishqyrtoj masat anticovid edhe përkundër kërkesave që i kanë bërë vendet fqinje pas vendimit që për të hyrë në territorin e Kosovës qytetarët duhet të kenë tri doza të vaksinës anticovid apo 2 doza të vaksinës bashkë me testin PCR negativ.

Në mbledhjen e qeverisë ai foli gjatë për pandeminë.

Qeveria e ka miratuar projektligjin e marrëveshjes ndërmjet Kosovës dhe Shqipërisë për zbatimin e lehtësirave doganore dhe kontrollit të hyrje-daljes së mallrave.

HEKURAN MURATI- MINISTËR I FINANCAVE

Qeveria po ashtu e miratoi edhe projektligjin për marrëveshjen e nënshkruar në mbledhjen e përbashkët të Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë lidhur me çështjen e stazhit të punës dhe pensioneve.

HEKURAN MURATI- MINISTËR I FINANCAVE

Kosova dhe Shqipëria në në mbledhjen e përbashkët të dy qeverive në nëntor të vitit të kaluar kanë nënshkruar një sërë marrëveshjesh bashkëpunimi ndërmjet të dyja vendeve./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia