close
Rajoni

KOSOVË: REAGIME PAS SKADIMIT TË AFATIT TË VAKSINAVE “ASTRAZENECA”

thumbs_b_c_aa9a058b6b2c9fd83f9913f3d8aaf3ef

ASGJËSOHEN 133 MIJË DOZA TË VAKSINËS


Faji mbetet jetim, vlen më së miri thënja në rastin e skadimit të afatit të vaksinave Astra Zeneca.

Ministri i Shëndetësisë  kur kishte njoftuar se mbi 133 mijë doza të kësaj vaksine do të asgjësohen kishte të nënkuptohet që një deklaratë e e deputetit nga radhët e PDK-së Bekim Haxhiu për shqetësimin e tij se do ti skadoj afati shpejtë vaksinës Astra Zeneca donacion nga Norvegjia te ketë ndikuar që qytetarët të hezitojnë të marrin vaksinat.

Bashkëpunim është edhe kur nuk përhapen dezinformata për vaksina e të tilla gjëra

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i është kundërpërgjigjur Ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia duke thënë se qeveria ka dështuar të bëjë fushatë për vaksinim si dhe ti administrojë ato.

Ndonëse ministri Vitia fajin e ka hedhur edhe te qytetarët se kanë hezituar të marrin vaksinën Astra Zeneca edhe shoqëria civile ka kritikuar ministrinë e shëndetësisë se ka dështuar të administroj si duhet këto vaksina. /Blerta Dalloshi Berisha – TvKlan/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia