close
Rajoni

KOSOVË:POLICIA AKSION PËR NDËRTIME PA LEJE, PO KONTROLLOHEN DHE ZYRAT E MINISTRIT TË MJEDISIT

Policia-Kosove

Policia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorinë është duke vijuar operacionin e koduar “Brezovica”, që lidhet me disa ndërtime pa leje në këtë qytet

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se operacioni po vijon në tre qytete të Kosovës, Prishtinë, Ferizaj dhe Shtërpcë.

Ky aksion është duke u zhvilluar edhe në Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës.

Sipas Klan Kosova operacioni është konfirmuar dhe kryeprokurori i Ferizajt, Shukri Jashari./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia