close
Top LajmeVendi

KOVAÇEVSKI DORËZOI EMRAT E KABINETIT QEVERITAR NË KUVEND

Screenshot_1

Sot mandatari për formimin e Qeverisë së re Kovaçevski  i dorëzoi Kryeparlamentarit Talat Xhaferi emrat për përbërjen e re të kabinetit Qeveritar që u prezentuan që dje,dhe programin qeveritar.

Si prioritet kryesor i Qeverisë  së re tha se do të jetë ballafaqimi me  krizen energjetike në vend pa anashkaluar edhe standardin jetësor të qytetarëve./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia