close
Top LajmeVendi

Kovaçevski: Tanimë nuk do kemi mjedis të ndotur

277794911_390260806436674_2838454483317143320_n

Kryeministri Kovaçevski sot bashkë me zyrtarë qeveritarë dhe Ali Ahmetin hapën solarin ESM, Oslomej1

Ja statusi i plotë i kryeministrit Dimitar Kovaçevski:

”Me termocentralin fotovoltaik “Oslomej” tashmë kemi kapacitet për të prodhuar energji të pastër dhe të gjelbër.

Ndotësit e mjedisit janë një gjë e së shkuarës. Ne po transformojmë me guxim dhe vendosmëri sistemin energjetik dhe po fokusohemi në përdorimin e burimeve të rinovueshme të energjisë, pavarësinë energjetike dhe mbrojtjen e mjedisit, shkroi Kovaçevski transmeton KlanMacedonia.”

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia