close
Vendi

“KRISHTLINDJET”,7 JANARI DITË JO-PUNE PËR QYTETARËT E RMV-SË

80131347_10156446120802407_5985839278406500352_o

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale bën të ditur  se dita e parë e Krishtlindjeve – 7 janari (e premte), sipas kalendarit ortodoks, është ditë jopune për të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë së Veriut.7  janari është shpallur ditë jopune në përputhje me Ligjin për festat.

Njëhkohësisht Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ua uron Krishtlindjet qytetarëve të fesë ortodokse. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia