close
Top LajmeVendi

Kryeministri Kovaçevski udhëheq delegacion qeveritar në Samitin e BE-së për Ballkanin Perëndimor

Димитар-Ковачевски-2

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, Dimitar Kovaçevski në Samitin e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, që mbahet sot edhe nesër në Bruksel e udhëheq delegacioni qeveritar në të cilin janë zëvendëskryeministri i ngarkuar për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani.

Në kuadër të vizitës së punës në Bruksel, është paraparë që Kryeministir Kovaçevski bashkë me Presidentin e Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, të mbajnë konferencë për shtyp.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia