close
Top LajmeVendi

Kryeparlamentari Xhaferi i përgjigjet deputetit të ASH-së Halil Snopçe

ewfer

Kryeparlamentari Talat Xhaferi sot në konferencë për shtyp tha se është prekur shumë nga ngjarje e djeshme për dy ngjarjet tragjike si rasti i spitalit të Tetovës dhe fatkeqësia e autobusit në Bullgari të cilët u bënë temë e debatit ku Halil Snopçe nga ASH-ja akuzoi Xhaferin se ka shkelur të drejtat e njeriut.

Xhaferi tha se nuk duhet të luhet me ndjenjat e këtyre ngjarjeve për poena politik, sepse këto janë situata të ndjeshme ku i kuptoj edhe reagimet e tyre që janë prekur. /KlanMacedonia/

Ai më tej sqaroi edhe vendimin e anulimit të mbledhjes së komisitonit, për më shumë ndiqeni deklaratën e plotë në vazhdim:

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia