close
Sport

KUPA E MAQEDONISË: BARZIM NË TETOVË DHE STRUGË

KUPA1

Akademija Pandev shënoi fitore në Çair


Në ndeshjen e parë të cerekfinales së Kupës së Maqedonisë së Veriut në stadiumin e qyetit në Tetovë, Shkëndija para tifozëve të vetë në stadiumin e qytetit në Tetovë barazoi 1-1 kundër Rabotnickit. Kuqezinjtë kaluan në epërsi në minutën e tetë ndërsa mysafirët barazuan me golin e Stojkovit në minutën e 33 pas një gabimi trashanik të portierit Kostadin Zahov. Ndeshjen në Tetovë e përcollën një numër shumë i vogël i tifozëve.

Me barazim pa gola ka përfunduar edhe ndeshje mes Akademija Pandev dhe Renovës, ndërsa ndeshja në Çair mes Shkupit dhe Akademija Pandev përfundoi me fitoren e strumicasve 0-1 me golin Riste Temelkov në minutën e 93-të.

Ndeshjet kthyese janë caktuar që të zhvillohen më 4 mars të citit 2020.

Rezultatet:

Shkëndija  – Rabotnicki   1-1

Struga TL  –  Renova        0-0

Shkupi      –  Ak. Pandev   0-1

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia