close
Sport

KUPA E RMV-së: PELISTERI BËHET GJYSMËFINALISTI I KATËRT

kupa 2

NË MANASTIR: PELISTERI – VARDARI 3:2

 

Skuadra e Pelisterit është gjysmëfinalisti i katër, pasi sot në ndeshjen e anuluar shënoi fitore  kundër  Vardarit  pas  ekzekutimit të penaltive  3-2 pasi në lojën e rregullt pas  90 minutave  ndeshja përfundoi pa  gola 0-0. Kështuqë Pelisteri I bashkangjitet  ekipeve të Struga Trim Lum, Makedoniaj Gj.P  dhe  Sileksit  në gjysmëfinale të Kupës së Maqedonisë së Veriut./ KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia