close
Sport

LA LIGA: CAKTOHET ARBITRI PËR “EL CLASICO”

El Clasico

Drejtësinë do të ndaj José María Sánchez Martínez


Të dielën me fillim në orën 16:15, luhet derbi më i madh në futbollin spanjoll mes Barcelonës dhe Real Madridit. Federata Spanjolle e futbollit ka caktuar arbitrin José María Sánchez Martínez, për të ndarë drejtësi në ndeshjen e parë të “El Clasico” për këtë sezon, ndërsa gjyqtari VAR-it është caktuar Hernández Hernández.

Paraprakisht arbitri i ri nga Andaluzia dy herë ka ndarë drejtësi në ndeshjen më të rëndësishme në futbollin e klubeve. Ai i ka sjell fat ekipit mbretëror në Superkupën spanjolle të sezonit 2017/2018, kur Reali mundi Barcelonën 2-0, ndërsa në duelin e dytë Barcelona festoi në Primera 3-0.

Pas plot 11 vitesh, Barça dhe Real Madrid do të luajnë ndeshjen e tyre të parë pa Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon. /Agjencitë/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia