close
Bota

Lajm i mirë për shqiptarët që jetojnë në Irlandë dhe Kanada

C09767CB-F087-4483-9339-D90DA2CDCA78

Duke filluar nga data 20 Qershor, Ambasada Shqiptare në Londër në Bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme dhe Kompaninë Aleat, do të fillojë ofrimin e shërbimeve konsullore për shqiptarët që jetojnë në Irlandë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur Ministrja për Punët e Jashtme, Olta Xhaçka përmes një postimi në Facebook.

Gjithashtu, nga 27 Qershori, për herë të parë Ambasada Shqiptare në Kanada do të fillojë të ofrojë shërbime për dokumente biometrike, pasaporta dhe letërnjoftime elektronike.

Xhaçka shkruan se MEPJ synon që me anë të projekteve të tilla të lehtësojë edhe më shumë jetesën e qytetarëve shqiptarë, kudo që ata ndodhen jashtë vendit./tvklan.al

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia