close
Bota

Lavrov: Synojmë përtej lindjes së Ukrainës

Screenshot 2022-07-20 201629

Bombardimet ruse vijojnë të vrasin civilë

Përqendrimi i sulmit rus mbi pushtimin në Ukrainë nuk është më vetëm në lindje të vendit. Këtë e konfirmoi Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov. Në një intervistë për median shtetërore Lavrov la të kuptohet se strategjia e Kremlinit tashmë ka ndryshuar dhe një ndër arsyet është dërgesa me armë të perëndimit drejt Ukrainës.

Synimi se Rusia kërkon më shumë territor në Ukrainë u parashikua edhe nga inteligjenca amerikane. Sulmi rus po intensifikohet në territore të ndryshme ku këtë të mërkurë bombardimet u morën jetën 3 personave në Harkiv, njëri prej tyre ishte një fëmijë 13 vjeçar. Në Nikopol granatimet ruse vranë 2 persona dhe plagosën 9 të tjerë.

Tv Klan

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia