close
Sport

LEWANDOWSKI BARAZOI REKORDIN 49 VJEÇAR TË GERD MILLERIT

Levandovski (1)

AI GJATË VITIT 2021 KA SHËNUAR 42 GOLA

Robert Lewandowski vazhdon të luajë në formë të shkëlqyeshme me fanellën e Bayern Munichut, pas fitores së djeshme  ndaj Shtutgartit 5-0 ndaj arriti shifrën prej 42 golave gjatë këtij viti dhe kështu barazoi rekordin e legjendës Gerd Miller.

Në vitin 2021, Robert Lewandowski gatë këtij viti ka shënuar 42 gola dhe i duhet vetëm edhe një tjetër për t’u bërë rekordmen në këtë kategori. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia