close
Sport

LEWANDOWSKI E BARAZON REKORDIN E RONALDOS

Levandovski

SULMUESI POLAK KA SHËNUAR 69 GOLA GJATË VITIT 2021

 Me fitoren 4:0 kundër ndaj Wolfsburgut në “Allianz Arenan”, Bayern Munich e ka shënuar fitoren e pestë radhazi në Bundesligë dhe të 14-tën në përgjithësi në 17 ndeshje gjithsej.

Robert Lewandowski në këtë ndeshje shënoi golin e katërt, duke e barazuar një reKord pasi ka shënuar 69 gola  gjatë këtij viti , duke barazuar rezultatin e Cristiano Ronaldos te Real Madrid në vitin 2013.

Megjithatë, kjo shifër është shumë larg asaj të Lionel Messit. Argjentinasi shënoi 91 gola në një vit kalendarik në 2012-tën. / KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia