close
Sport

Liga e dytë: Dominim i ekipeve favorite në të dyja Grupet

Liga 2

Gostivari ndali pretendimiet Vardarit kthim në elitën e futbollit

Java e 22-të e kampionatit në Ligën në grupin Perëndim dhe Lindje që u zhvillua në pasditën e së shtunës kaloi pa asnjë befasi dhe me fitore të skuadrave favorite. Derbi mes Gostivarit dhe Vardarit ka përfunduar me fitoren e skuadrës vendase me ës vendase me çka kampioni I shumfisht përfundimisht mund tit hot lamtumir kthimit në elitën e futbollit së paku në kë sezon. Dy skuadra që kryesojnë tabelën e klasifikimit Sileksi dhe Voska sport në transfertë kanë shënuar fitore identike 1:2. Sileksi mundi Veleshtën, ndërsa Voska Sport mundi Kadinon. Një ndeshje mjaft interesante u zhvillua në Tetovë mes Teteksit dhe Besës së Dobërdollit e cila përfunoi me barazim pa gola edhe pse ekipi mysafirë krijoi me tepë raste për të shënuar.

Rezultatet: Teteksi – Besa 0-0, Gostivari – Vardari 2-1, Kadino – Voska Sport 1-2, Veleshta – Sileksi 1-2 dhe Ohri – Korabi 2-.

Tabelën e kryeson: Sileksi me 56 pikë, para ekipit Voska Sport që ka 51 dhe Vardari me 43 pikë.

Liga e dytë, Grupi Lindje, rezultatet: Kamenica Sasa – Pehçevo 2-2, Osogova – Bellasica 0-5, Llokomotiva – Pobeda 1-2, Bratstvo – Slloga 0-3, Detonit Junior – Kozhufi 2-2

Tabelën e kryeson Slloga me me 48 pikë, Bellasica 47, Pobeda 47, Kamenica Sasa me 44 pikë. /KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia