close
Sport

LIGA E DYTË: VARDARI E NISI ME BARAZIM, SILEKSI ME FITORE

487F4B75-8B7E-46E3-9408-AE4E31A39A21

Nisi sezoni në Ligën e Dytë të futbollit në Maqedoninë e Veriut. Në këtë Ligë garojnë edhe dy ish-Kampionë të vendit, Vardari dhe Sileksi. Rezultatet; 

LIGA E DYTË – PERËNDIM

KORABI – VARDARI                          0:0

KADINO – SILEKSI                            0:3

TETEKSI – VELESHTA                       2:1

GOSTIVARI – VOSKA                       0:4

OHRI – BESA                                    4:1

 

LIGA E DYTË – LINDJE

DETONIT JUNIOR – BELASICA        0:2

LOKOMOTIVA – KOZHUF                0:2

OSOGOVO – SASA                           1:4

SLOGA – BRATSTVO                        1:0 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia