close
Sport

LIGA E DYTË:BESA E DOBËRDOLLIT BARAZOI ME VARDARIN NË SHKUP

567EC6EF-0F6D-47BB-ADC6-660684BC1FFF

SILEKSI KRYESON ME 15 PIKË NË GRUPIN PERËNDIM

 

Në ndeshjet e javës së pestë të sezonit vjeshtor në Ligën e Dytë grupi Perëndim nuk ndalen befasit. Kësaj radhe befasia e  më e madhe ndodhi në Shkup, ku skuadra me me shumë trofe në vendin  tonë Vardari luajti vetëm me barazim 2-2, me debutuesin në Ligën e dytë ekpin Besa të Dobërdollit

Skuadra e vetëme me pikë maksimale ekipi i Sileksit nga Tetova u kthye me tre  pike pas fitores 0-2 ndaj Teteksit. Fitore   më të lartë në javë e pestë ka shënuar Voska Sport në përballjen me Veleshtën 4:0.  Korabi me një gol të Muçës mundi Kadionin 1:0. Ekipi I Hostivari  shënoi fitoren e pare në këtë pjesë të kampionatit duke mundur Ohrin  2:1

Rezultatet: Vardari – Besa 2:2, Teteksi –Sileksi 0:2, Korabi – Kadino 1:0, Voska Sport – Veleshta 4:0  dhe Gostivari – Ohri 2:1

 

TABELA

1 SILEKSI 5 5 0 0 9 15
2 KORABI 5 3 1 1 1 10
3 VOSKA SPORT 5 3 0 2 6 9
4 TETEKSI 5 2 1 2 -2 7
5 BESA 4 2 0 2 0 6
6 KADINO 5 1 2 2 -3 5
7 GOSTIVARI 5 1 2 2 -5 5
8 VARDARI 4 1 1 2 0 4
9 Veleshta 5 1 1 3 -5 4
10 Ohri 5 1 0 4 -1 3

 

 

 

GRUPI I LINDJES – REZULTATET

 Lokomotiva – Bratstvo 1:0 

Pobeda – Osogova  6:0

 Detonit Junior – Sloga 2:1 

Bellasica – Sas Kamenica 0:1

Kit Go – Kozhufi 1:0

 

T A B E L A

 

1 Sasa Kamenica 5 4 1 0 13
2 Sloga 5 4 0 1 12
3 Pobeda 5 3 1 1 10
4 Bellasica 5 3 1 1 10
5 Kit Go 5 3 0 2 9
6 Kozhuf 5 1 1 3 4
7 Detonit Junior 5 1 1 3 4
8 Osogova 5 1 1 3 4
9 Lokomotiva 4 0 1 3 1
10 Bratstvo 4 0 1 3 1

/ KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia