close
Sport

LIGA E EVROPA: 46 GOLA TË SHËNUAR NË 15 NDESHJE

Liga EUROPA

RAUNDI GJASHTË ZHVILLOHET MË 9 DHJETOR

Mbrëmë janë zhvilluar 15 ndeshje të raundit të pestë në të gjitha grupet e Ligës Evrpa. Në 10-të ndeshje fitues dolën ekipet vendase, 2 ndeshje  përfunduan me barazim dhe në tre ndeshje  fituan  ekipet mysafire. Në 15 ndeshjet e zhvilluara u shënuan gjithësejt 46 gola. Raundi i gjashtë dhe fundit zhvillohet më 9 dhjetor

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve të zhvilluara mbrëmë në Ligën  Evropa:

Bayer Leverkusen – Celtic 3:2

Real Betis – Ferencvaros 2:0

Crvena zvezda – Ludogorec 1:0

Dinamo Zagreb – Genk  1:1

Galatasaray – Marseille 4:2

Lokomotiv Moskë – Lazio 0:3

Midtjylland – Braga 3:2

Rapid Vienna – West Ham United 0:2

Brondby – Lyon 1:3

Eintracht Frankfurt – Antwerp 2:2

Leicester City – Legia Varshavë 3:1

Monaco – Real Sociedad 2:1

Olympiacos – Fenerbahçe 1:0

PSV – Sturm Graz 2:0

Rangers – Sparta Prague  2:0/ KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia