close
Sport

LIGA E KAMPIONËVE: HIDHET SHORTI PËR 1/8 E FINALES -SPEKTAKËL ATLETICO – BAYERN E PSG – MANCHESTER UTD

cHAMPIONSI 2

Në selinë e UEFA-s në Nion të Zvicrës sot është hedhur shorti për  1/8 e finales të Ligës së Kampionëve. Dy sfidat më interesante  janë ato mes Atletico Madrid – Bayern Munih dhe

PSG – Manchester United, ndërsa  edhe përballjet tjera gjithsesi se priten të jenë interesante dhe me emocione të mëdha. Pasi takohen:

Villareal – Manchester City,

Salzburg – Liverpulli,

Benfika – Real Madrid,

Inter – Ajax,

Sporting – Juventus
Çellzi – Lille
Ndeshjet e para të  tretës së finales do të luhen më 15, 16, 22 dhe 23 shkurt, ndërsa ato kthyese më  8, 9, 15 dhe 16 Mars  2022.

 

Liga e Kampionëve 1/8 e finales

Benfica – Real Madrid

Villareal – Manchester City
Atletico – Bayern
Salzburg – Liverpool
Inter – Ajax
Sporting – Juventus
Chelsea – LIlle
PSG – Manchester United / KLanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia