close
Sport

LIGA E KAMPIONËVE: SONTE ZHVILLOHEN DY SUPER NDESHJE  

Championsiiiiiiii

Me dy ndeshjet e para të 1/8 së finales mes Atletiko Madrid – Liverpulli dhe Borussia Dortmund- Paris Saint-Germain rikthehen emocionet e Ligës së kampionëve Europian. Pra duke nisur nga dita e sotme e deri në fund të muajit maj kompeticioni më i rëndësishëm evropian për klube do të na shoqërojë pothuajse çdo mesjavë.

Ndeshjet e para të 16 skuadrave më të mira nis sonte me dy ndeshje spektakolare. Atletico Madrid në stadiumin ‘Wanda Metropolitano’ pret Liverpullin. Ndërsa Borussia Dortumnd na stadiumin “Signal Iduna Park” zhvillon ndeshjen e pare kunër Paris Saint-Germain. Të dyja ndeshjet nisin nga ora 21:00. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia