close
BotaSport

LIGA E KAMPIONËVE: SOT ZHVILLOHET NDESHJET E FUNDIT NË GRUPIN E,F,G,H

LIga e kampionëve

SFIDA BAYERN MUNICH – BARCELONA NË QENDËR TË VËMENDJES

 

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me ndeshjet e raundit të gjashtë dhe të fundit  në grupin E,F,G dhe H

Siparin e ndeshjeve  të sotme e hapin  dy  ndeshjet  e Grupit H, që fillojnë në orën  18:45  në Stadiumin  Allianz në Torino, ku takohen  Juventus – Malmo FF  dhe  në Stadiumi Gazprom Arena ku përballen Zenit St. Petersburg – Chelsea.

Gjashtë ndeshjet  tjera   të grupeve  E,F dhe G  fillojnë në ora 21:00.  Ndeshja  më tërheqëse  do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” ku Bayern Munihut me Barcellonën.

Ndeshje  tjetër tërheqëse ështe edhe ajo mes Mançester Junajted dhe skuadrës Young Boys e  Zvicrës.

Me  ndeshjet e e raundit të gjashtë do të përcaktohen skuadrat e fundit të cilat do t’i bashkohen atyre të kualifikuarave në fazën e eliminatoreve të Ligës së Kampionëve.

Sot në program janë këtë tetë sfida:

Grupi E

21:00 Bayern Munich – Barcelona (Stadiumi Allianz Arena)

21:00 Benfica – Dynamo Kyiv (Stadiumi Da Luz)

Grupi F

21:00 Atalanta – Villarreal (Stadiumi Gewiss)

21:00 Manchester United – Young Boys (Stadiumi Old Trafford)

Grupi G

21:00 RB Salzburg – Sevilla (Stadiumi Red Bull Arena)

21:00 Wolfsburg – Lille (Stadiumi Volkswagen Arena)

Grupi H

18:45 Juventus – Malmo FF (Stadiumi Allianz)

18:45 Zenit St. Petersburg – Chelsea (Stadiumi Gazprom Arena)/ KLanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia