close
Sport

LIGA E PARË: “EL KLASIKO” TETOVARE PËRFUNDOI ME BARAZIM

47984AD2-67FC-4E63-8364-56D7D345BF73

FC SHKUPI NDALET NGA RABOTNIÇKI, BARAZON STRUGA TL


Dy  fitore të skuadrave vendase,tre barazime dhe një fitore e mysafirëve  me  vetëm gjashtë gola të shënuar është epilogu ndeshjeve të javës 22-të në Ligën e Parë të futbollit vendor.

Derbi  në Tetovë mes Shkëndijës dhe Renovës përfundoi me barazim pa  gola . Shkupi  ndalet nga Rabotniçki, ndërsa arenën “Todor Proeski”  Vardari – Struga Trim Lum luajtën 1:1.  Shkëndija  vazhdon  të  kryesoj  tabelën me  47  pikë para  Shkupit që ka 40 pikë


Rezultatet:

Shkëndija – Renova     0-0

Shkupi – Rabotniçki     0:2

Vardari – Struga TL      1:1

Bellasica – AK Pandev  0:0

Pelisteri – Boreci          1:0

Mak.Gj.P – Sileksin       1:0

/KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia