close
SportVendi

LIGA E PARË: FITORE E SIGURT E SHKUPIT

D99602AD-0D60-4F9B-AE08-9C2FAB8A566F

BARAZOJNË SHKËNDIJA E RENOVA, HUMBË STRUGA TL


 Dy  fitore  të skuadrave vendase dhe  tre  barazime, 9 gola të  shënuar  dhe  dy  kartonë  të  kuqë  është epilogu i pesë ndeshjeve  të  zhvilluara  sot  të  javës së  tetë  në Ligën e Parë të  futbollit  vendor.

 Shkëndija e Tetovë edhe pas javës  së tetë mbetet në krye  të renditjes pasi sot në stadiumin e qytetit luajti 1-1 me ekipin e Sileksit.  Shkëndija  kaloi në epërsi  me  golin e Besart Ibraimit  në  minutën e  25-të, ndërsa miqtë  barazuan  në  minutën e  44-të  me  golin e  Stefan  Gjuriqit. Mysafirët nga  minuta e 57  luajtën me  një  futbollist më  pakë  pasi  që  referi Konstatin Vllaho  ndëshkoi me  kartonë të kuq Kostovski e  Sileksit  pas një ndërhyrje brutale ndaj  Nafiut.

 

Në Çair ekipi i Shkupit  shënoi  fitore  të  sigurt 3-0  kundër  Borecit. Autor të  golave për  vendasit  ishin Dembo Darboe shënoi dy golat e parë, ndërsa fitoren e “pëllumbave” nga Çairi e vulosi Ilirid Ademi në minutën e 84-të  Renova  edhe  pse   në  pjesën e dytë   luajti me  një  futbollist më  tepër  pas  kartonë të kuq  të Milushevit arriti  të  fiton vetëm një  pikë  kundër Bellasicës . Aurtor  I golit për vendasit ishte Milushev, ndërsa  Jasharavski barazoi në  minutën e fundit të ndeshjes.

Rabotniçki dhe Akademia Pandev në Maxhari barazuan pa gola, ndërsa Makedonija GJ.P si vendas me rezultatin 2:0 mundi Struga Trim Lum.

Ndeshja  Pelisteri – Vardari  luhet  të dielën. Pas   javës së tetë  tabelën e kryeson  Shkëndija me  18 poikë  e ndjekur  nga  Shkupi  dhe Makedonija Gj.P  që kanë nga  16 pikë.

Rezulatet e javës së tetë:

Shkëndija – Sileksi  1-1

Bellasica – Renova  1-1

Makedonija Gj.P – Struga TL  2-0

Shkupi – Boreci  3-0

Rabotniçki – Akademija Pandev  0-0

Pelisteri – Vardar  luhet të dielën./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia