close
Sport

LIGA E PARË: RABOTNIÇKI – SILEKSI HAPIN SIPARIN E JAVËS SË 20-të

E51B9C42-046B-445D-98E3-91A8BCDA9AC6

TË DIELËN NË TETOVË SHKËNDIJA – VARDARI


Të shtunën dhe të dielën në program janë ndeshjet e javës së 20 –të Ligën e Parë të futbollit vendor. Të shtunën takohen Rabotniçki – Sileksi, ndërsa pesë takimet tjera luhen të dielën.Komisioni për delegimin e referve ka  caktuar Aleksandar Staverv, që të drejtoj  ndeshjen mes Shkëndijës dhe Vardarit

Sipari i javës së dytë të sezonit pranveror hapet të shtunën me ndeshjen Rabotniçki – Sileksi, që do të zhvillohet në arenën  “Todor Proevski” në Shkup. Takimin Rabotniçki – Sileksi do ta drejtoj referi Aleksandar Grujoski nga Kërçova.

Ndërkaq të dielëndo të përballen: Në Tetovë lideri në renditjen tabelore ekipi i Shkëndijës është nikoqire e Vardarit të Shkupit. Drejtësia  I është besuartë ndaj  arbitri ndërkoombëtar Aleksandar Stavrev. Takimin në Manastir mes Pelsiterit dhe Renovës do ta drejtoj   arbitri Igor Ivanov nga Velesi.

 Ndeshjen në stadiumin “Mladost” në Strumicë mes Bellasicës vendase dhe Struga Trim Lum do ta drejtoi Stojançe Trpçevski nga Kavadari. Igor Stojçevski  do të referon në Gjorçe Petrov mes  ekipit Makedonija Gj.P dhe Borecit. Ndeshja FC Shkupi – Akademija Pandev, që do të zhvillohet në terrenin e kampit stërvitor të FFM-asë do të drejtohet nga arbitri nga Struga Jovan Kaçevski.

 Të  gjitha ndeshjet e  javës së 20-të do të  fillojnë në orën 14:00. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia