close
Sport

LIGA E PARË: SHKUPI MERR KREUN E TABELËS, ZHGËNJEN SHKËNDIJA

BBEBDBF6-2F4D-4834-A406-08B1862742D4

RENOVA – RABOTNICKI NDAJNË PIKËT NË TETOVË


Është zhvilluar java e pestë e kampionatit në Ligën e Parë të futbollit. Janë shënuar këto rezultate;

PELISTERI – SHKËNDIJA                          2:2

SHKUPI – SKOPJE                                     4:1

RENOVA – RABOTNICKI                          1:1

BREGALNICA – AKAD.PANDEV              3:2

MAKEDONIJA GJ.P – BORECI                 3:2

TIKVESHI – STRUGA                                 1:1

Tabelën e kryesojnë Shkupi dhe Akademija Pandevi me nga 10 pikë.

Ndeshjet e radhës do të zhvillohen më 12 Shtator për shkak të dneshjeve kualifikuese të kombëtarëve për Botërorin “Katar 2022”.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia