close
Sport

LIGA E PARË: SHKUPI –SILEKSI HAPIN SIPARIN E JAVËS SË 10-të

AAB677A0-2A15-43BD-A338-E70E36EBDFB5

NDESHJA LUHET TË SHTUNËN NË ORËN 14:30

 

 

Me ndeshjen mes Shkupit dhe Sileksit hapet sipari i javës së dhjetë në Ligën e Parë të futbollit vendor. Në nëntë ndeshjet e zhvilluara  skuadra   nga  Çairi me 6 fitore, 1 barazim dhe 2 humbje aktualisht mbanë pozitën e dytë në tabelë me 19  pikë grumbulluara, ndërsa Sileksi me 4 fitore 2 barazime dhe 3 disfata është pozitën e pestë me 14 pikë.

 Sa i përket ndeshjes të së shtunës me Sieksin, çairasit janë favorit, jo pse  janë vendas por dallojnë për nga cilësia dhe njëherit në radhët e veta e ka edhe  golashënuesin më të mirë deri në këtë pjesë të kampionatit  Dembo Darboe, i cili në 9 ndeshjet e deritanishme ka shënuar plotë 10 gola. Ndeshja Shkupi – Sileksi luhet të shtunën me fillim në orën 14:30

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia