close
Sport

LIGA E PARË: ZHVILLOHET JAVA E FUNDIT E SEZONIT VJESHTOR

DSC02970

Derbi i javës së 18-të dhe të fundit i sezonit vjeshtor në Ligën e Parë futbollit vendor do të zhvillohet në Strugë mes ekipit Struga Trim Lum dhe  Renova .

SUHEJL MUHAREM  – FUTBOLLIST I KF STRUGA TL

“Ndeshja kundër Renovës do të jetë një ndeshje shumë e rëndësishme për ne. Renova ka një ekip cilësorë. Vim prej një ndeshje negative, por besoj se do ta mbyllim me fitore gjysmësezonin”.

SAIMIR FETAI – FUTBOLLIST I KF RENOVA

Ndeshjet me Strugën zakonisht janë ndeshje derbi. Është ndeshja e fundit e këtij viti dhe normalisht pas dy barazimeve do të shkojmë në Strugë të japim maksimumin të nxjerrim një rezultat pozitiv dhe pse edhe tre pikë ti marrim

Kampioni në fuqi Shkëndija pas “dramës” që ndodhi në stadiumin e Çairit ndeshjen e fundit të stinorit vjeshtor do ta ketë kundër Skopjes.

EGZON BEJTULLAI – KAPITEN I KF SHKËNDIJA

Është ndeshja e fundit dhe mendoj se gjithë lojtarët janë të përgatitur  maksimalisht për të dhënë më të mirën, pavarësisht se kush do të luanë përçka vendos trajneri

Kapiteni Bejtullai për ndeshjen e së dielës ka një porosi për tifozët kuqezi

EGZON BEJTULLAI – KAPITEN I KF SHKËNDIJA

Unë u kisha bërë thirje tifozëve të Shkëndijës “Ballistëve” posaçërisht që të mblidhen sa më shumë dhe t’u tregojmë se kush janë ballistët, kush është Shkëndija se përfaqëson të gjithë shqiptarët  në çdo vend  kudo  që janë dhe të mobilizohen  sa më shumëqë t’u tregojnë se si bëhet tifo korrekte

Ndërkohë në përballjet e tjera të javës së 18-të, në orën 13.00, takohen: Boreci – Shkupi, Rabotniçki – Makedonija Gj.P dhe Akademija Pandev – Pelisteri./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia