close
Sport

LIGA EUROPA: MANCHESTER UNITED DHE INTER NË GJYSMËFINALE

Manchester 1

Mbrëmë në terrenet neutrale “RheinEnergie STADION” të Kelnit dhe “Merkur Spiel-Arena”të Düsseldorfi u zhvilluan ndeshjet e çerekfinales së Liga Europës me Mançester Junajte- Copenhagen dhe Inter – Bayer Leverkusen

Në Keln Mançester Junajted siguroi fitoren kundë Copengagenit. me golin e Bruno Fernandes në minutën e 105 pjesë së pare të lojës shtesë.

Skuadra e Interit është kualifikuar në gjysmëfinale e Ligës së Evropës pas fitores ndaj Bayer Leverkusenit me rezultatin ngusht ë 2-1.

Ndeshja e zhvilluar sonte në Gjermani i takoi Interit me rezultat të ngushtë, 2:1.

Sonte në program janë edhe dy ndeshjet tjera çerekfinale, takohen Shakhtar –

Basel dhe Wolves – Sevilla. Dy takimet fillojnë në orën 21:00./Agjencitë

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia