close
Sport

LIGA EUROPA: NË FINALE KUALIFIKOHEN MANCHESTER UTD – VILLAREALI

5FB99108-8602-4DB3-8B65-144070636FCB

NDESHJA FINALE LUHET NË GDANJSK MË 26 MAJ


Pas  ndeshjeve  kthyese  të gjysmëfinales  në Liga Europa Manchester junajted  dhe Villareali  sigurabn  finale e 26  majit që  kësaj radhe  do të zhvillohet në  qytetin Gdanjsk të Polonisë.

 Në stadiumin “Olimpiko” ekipi i AS Roma  shënoi fitore  3 me  2 ndaj Mançester  Junajted  rezultat ky që nuk ishte i mjaftueshëm pë  kualifikim në finale  pasi  në ndeshjen e pare “Old Traford  shënuan  fitore të thellë 6:2 që nuk ishin  të mjafueshëm për kualifikim në  finale.

Autor të golave në ndeshjen e sontme ishin Xheko , Cristante  dhe Zalewski  për Romën dhe Cavani  shënoi  dy herë për  “Djajtë e kuq” .

Në ndeshjen tjetër  që u zhvillua  në “Emirates”  Arsenali dhe  Vilareall lujatën me barazim pa gola. Skuadra spanjolle falë fitore në takimin e parë e parë me rezultat 2:1 avancoi më tej. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia