close
BotaSport

LIGA EVROPA: MËSOHEN DYSHET E 1/8 SË FINALES

Europa liga

NDESHJET E PARA ZHVILLOHEN MË 17 SHKURT

Pas shortit të Ligës së Kampionëve për fazën e 1/8 së finales, në selinë e UEFA-s në Nion është hedhur edhe shorti për Ligën e Evropës.Ndeshje më tërheqëse është ajo mes Barcelonës dhe Napolit.

16 skuadrat e kualifikuar në të tetën e finales  së kompeticiont të dytë më të rëndësishëm që organizohet pas Ligës së Kampionëve, kanë mësuar kundërshtarët e tyre për duelet që do të luhen nga mesi i muajit shkurt.

 

Ndeshje më tërheqëse në të tetën e finales të Evropa Ligës  gjithësesi se është sfida mes Barcelonës dhe  Napolit. Më ndeshjet  tjera takohen:

Zenit – Betis,

Sevilla – Dinamo Zagreb,

Lepcig – Real Sociedad,

Atalanta – Olimpiakos,

Borusija Dortmund – Rangers,

Sheriff Tiraspol– Braga

Porto – Lazio.

Ndeshjet e para do të zhvillohen më 17 shkurt, ndërsa ato kthyese më 24 shkurt.

Finalja  e Ligës Evropa do të luhet më 18 maj të vitit të ardhshëm në Sevillë.

 

LIGA EVROPA

Brcelona – Napoli

Zenit – Betis

Sevilla – Dinamo Zagreb

Lepcig – Real Sociedad

Atalanta – Olimpiakos

Dortmund – Rangers

Sheriff – Braga

Porto – Lazio

KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia