close
Vendi

LIRMAN-DIMITROV: VAZHDIMËSI NË ANGAZHIMIN GJERMAN

IMG-20211210-WA0016

RMV-ja KA PLOTËSUAR KUSHTET PËR BE

Zv/Kryeministri për Cështje Evropiane, Nikola Dimitrov, ka qenë mysafiri I parë I huaj I Ministres së re gjermane për Evropë Ana Lirman.

Sic kanë njoftuar nga Kabineti I Dimitrovit, në takim Lirman ka potencuar se RMV-ja ka plotësuar kushtet për celjen e negociatave aderuese, për cka veprimi I saj do të jetë që të realizohet ky qëllim I përbashkët strategjik. T

akimi Dimitrov – Lirman është realizuar në fund të vizitës së Zv/Kryeministrit në Berlin dhe në ditën e dytë të marrjes së detyrës së Qeverisë së re gjermane që udhëhiqet nga kancelari, Olaf Sholc./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia