LK: Dinamo – Shkupi përfundon me barazim 2-2

Ndeshja e  pare e  turit të dytë për kualifikim në  Ligën e Kampionëve  mes  kampionit të Kroacisë, Dinamo Zagrebit  dhe  kampionit të Maqedonisë Veriut  FC Shkupi  pas   90 minutave  lojë  mjaft  interesante dhe me  kthesa  të shumta  përfundoi.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 300x250

Shkupi kaloi në epërsi me golin e Queven në minutën e 25-të, ndërsa barazoi Arijan Ademi në minutën 44-të. Me këtë rezultat përfundoi  pjesa e parë.  Në pjesën e dytë me  një lojë barazi dhe me raste  nga  të dyja anët  vendasit  kaluan në epërsi  2-1 me  golin e Bruno Petkoviq  në minutën e 87-të, ndërsa vetëm dy minuta më pas Shkupi barazon me golin e Cephas.

Pra  ndeshja e parë  Dinamo – Shkupi  përfundoi me barazim  2-2  dhe  çdo  gjë  mbetet e  hapur për ndeshjen  kthyese  që do të zhvillohet pas një jave  në arenën “Todor Proeski” në Shkup./KlanMacedonia/