close
Sport

LK: SONTE RAUNDI I KATËRT NË GRUPET E,F,G DHE H

AAA5A2DE-4436-4DB0-AE12-4C3FFFD26416

MESSI MUNGON KUNDËR DINAMO KIEVIT


Liga e Kampionëve vazhdon  sonte me  ndeshjet  javës së katërt në fazën e grupeve E,F,G dhe H. Dy takimet e sotme të Grupit E, do nisin në orën 18:55,  dhe atë Krasnodar – Sevilla dhe Rennes – Çellzi .  Dy  skuadra  mysafire Sevilla dhe Çellzi kryesojnë grupin E me nga 7 pikë, ndërsa  ekipet vendase Rennes dhe Krasnodar kanë vetëm nga një pike.

Në gjatë përballjet  tjera  mund të veçohen takimet  Dinamo Kiev – Barcellona  dhe  PSG – RB Leizpig. Katallonasit  në tre ndeshjet e para  kanë të fituara  9 pikë maksimale  dhe ndeshja në Kiev është  një sfidë e radhës në grupin G edhe pse  do të luajnë pa yllin e tyre Messin.

Në ndeshjet katër ndeshjet  tjera që lihen sonte në orën 21:00, takohen:  Juventus – Ferencvarosh, Lazio – Zenit, Mançester Junajted  – Basaksehir  dhe Borussia Dortmund – Club Brugge. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia