close
Sport

LK: Sonte zhvillohen ndeshjet kthyese të çerekfinales

Championsi

Takohen: Real Madridi – Çelzi dhe Bayern Munihu – Villareali.

Liga e Kampionëve vazhdon sonte me ndeshjet kthyese të fazes së çerekfinales do të vazhdojë në këtë javë me ndeshjet kthyese në fazën e çerekfinales ku do të takohen Real Madridi – Çellzi dhe Bayern Munihu – Villareali.

Në ndeshjet e para të cilat ishin tejet befasuese me që u shënuan rezultate që shumë pak priteshin.

Real Madridi e fitoi ballafaqimin e parë ndaj Chelseat në Stamford Bridge me rezultat 3-1, ku heroi I takimit ishte Karim Benzema që realizoi het-trik.

Ndeshja e dytë zhvillohet sonte në stadiumin “Santiago Bernabeu” dhe do të përcaktohet se kush kalon në gjysmëfinale, edhe pse vendasit janë në epërsi të madhe, por kur është pyetje Çellzi asnjëher nuk i dihet.

Një tjetër sfidë interesante ishte edhe ajo që do të zhvillohet në Allianz Arena të Munihut në mes të Bayern Munichut dhe Villarealit. Në takimin e pare spanjolle ishin më të suskesshë duke prijuar epërsi 1:0. Pra ndeshja e sonmte do të dëshmon se cila nga këto skuadra do të kaon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Të dyja takimet e sontme fillojnë orën 21:00.

/KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia