close
Bota

LUKSEMBURG: VENDI I PARË NË BOTË ME TRANSPORT PUBLIK FALAS

luksemburg-750×430

Luksemburgu do të bëhet i pari vend në botë me transport publik tërësisht falas. Planet e prezantuara nga qeveria e koalicionit, e udhëhequr nga kryeministri Xavier Bettel, do të bëjnë që trenat, tramvajet dhe autobusët të operojnë pa bileta, duke filluar nga vera e ardhshme.

Bettel, që mori postin për një mandat të dytë të mërkurën, e ka bërë mbrojtjen e ambientit pjesë kyçe të fushatës së tij zgjedhore. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia