close
Vendi

MANASTIR: AKSIDENT FATAL, HUMBIN JETËN DY PERSONA

AKSIDENTI

Sot rreth orës 07:00 të mëngjesit, në rrugën Udovë-Demir Kapi ka ndodhur një aksident automobilistik, me ç’rastë dy persona kanë mbetur të vdekur. Akskidenti ka ndodhur pasi vetura e tipit Fiat’ me targa të Shkupit është përplasur me autobusin e ‘Strumica Ekspres’. Bashkëshortët në veturë kanë ndërruar jetë menjëherë në vendngjarje, derisa fëmija që ishte bashkë me to në veturë është dërguar në Qendrën klinike në Shkup dhe po lufton me jetën.

Rruga te Demir Kapia ka qenë e mbyllur për komunikacion kah Gjevgjelia dhe për shkak të kësaj ishte krijuar kolonë e automjeteve prej 5 kilometrash. /TvArt/

 

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia