close
Sport

Marku “bombardon” britanikun në grushte, fiton me “knock out”

floiannnn

Florian Marku nuk ka kundërshtar, fiton dhe mbron titullin e kampionit, duke i marr ndeshjen me “knock out” britanikut.

Florian Marku ka arritur të mposhtë kundërshtarin e tij britanik, Chris Jenkins. Marku është futur në ring për të mbrojtur titullin e tij IBF International për kategorinë e peshave të lehta ndaj boksierit britanik.

“Luani” shqiptar ka bërë një performancë të shkëlqyer dhe e ka treguar më së miri se përse ka statusin e kampionit.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia