close
BotaTop Lajme

MEKSIKË: AKSIDENTOHET AUTOBUSI – SË PAKU 19 VIKTIMA

At least 19 dead after bus crashes into house in Mexico

Së paku 19 udhëtarë kanë vdekur, kurse 32 janë lënduar gjatë një aksidentit të një autobusi në Meksikë, kanë konfirmuar autoritetet e atjeshme.

Autoritetet kanë njoftuar se autobusit ia janë prishur frenat dhe është përplasur në një shtëpi në qytezën San Jose El Guarda, 40 kilometra në jugperëndim të kryeqendrës Ciudad de Mexica.

Autobusi ishte nisur nga shteti perëndimor Michoacana për të shkuar në vendin e pelegrinazhit Chalma – thanë autoritetet.

Në mesin e të lëndurave ka edhe fëmijë.

Sipas raporteve të mediave, udhëtarët kanë qenë pelegrinë./KlanMacedonia/

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia