close
Sport

MENDY ZGJIDHET PORTIERI I VITIT PËR SEZONIN 2020/21 NË CHAMPIONS

9D29F4B8-B652-4494-8F9E-6D6468AF42EC

Portieri Edouard Mendy është shpallur portieri më i mirë i sezonit 2020/21 në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Mendy së bashku me skuadrën e tij Chelsean e fituan titullin Ligës së Kampionëve.

Dhe këtë gjë senegalezi e ka arritur duke e mbajtur portën e paprekur plotë nëntë herë, përcjell KosovaPress.

Në 12 ndeshje të zhvilluara, 29-vjeçari në sezonin 2020/21 nuk pësoi gol në nëntë takime të Ligës së Kampionëve. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia