close
Sport

MERKATO: FLORIJAN KADRIU PËRFORCON STRUGA T.L

EDFBD5E0-A4FE-461D-AEC9-5743AEB3EC27

AI PRITET TË DEBUTON TË DIELËN KUNDËR PELISTERIT


Futbollisti 25 vjeçar Florian Kadriu është përforcimi më i fundit në ekipin, Struga Trim &Lum. Ai në ezonin e fundit  ishte pjesë i ekipit Sabail të Azerbajxhanit ku luajti me sukses. Florijan Kadriu më pare në kampionatin e Maqedonisë së Veriut  ka veshur fanellën e Shkupit, Rabotniçkit  dhe Renovës, ndërsa në kampionatin e Shqipërisë  ka lujatur për Teutën dhe Tiranën. Ardhja e Kadriut në ekipin e Struga Trim Lum do të rit konkurencën e ekipit që drejtohet nga trajneri Srgjan Zaharievski. Struga Trim Lum në ndeshjen e pare të kampionatit  2021/22  e nisi me barazim në transfertë me  Akademia Pandev në Strumicë, ndërsa në javën e dytë kampionatit përballet me Pelisterin  si nikoqir në Strugë./ KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia