close
Sport

MICKOSKI NË FB: FITORE PËR MAQEDONINË E PËRBASHKËT

MIC1

MICKOSKI NË FB: FITORE PËR MAQEDONINË E PËRBASHKËT

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka uruar përfaqësuesen e Maqedonisë së Veriut për fitoren ndaj Islandës dhe sigurimin e balotazhit për Kampionatin Botëror në Katar 2022. Sic shkruan Mickoski në Facebook, ndeshjen në Shkup e ka ndjekur me birin e tij.

“Dashuria ndaj futbollit dhe ngjyrës kuq e verdhë, fitohet dhe transmetohet nga babai tek i biri. Me Jovanin pamë një ndeshje cilësore midis Shkupit. Urime futbollistëve që me zemër në terren fituan për Maqedoninë!Kjo është fitore juaj për Maqedoninë tonë të përbashkët” – ka shkruar në Facebook lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia