close
Vendi

MICKOSKI: PËR ZGJEDHJET, PAS TAKIMIT TË LIDERËVE

urim-nga-mickoski-me-rastin-e-krishtlindjes-katolike_5e0335f91bc95

Lideri I VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në një konferencë për media ka theksuar se do ti  presin qëndrimet nga takimi I liderëve tek Presidenti Pendarovski dhe më pas do ta komentojnë mbajtejn e zgjedhjeve në vend.

Kurdo që të mbahen zgjedhjet e parakohshme apo zgjedhje parlamentare, VMRO-DPMNE – ja do të fitojë, por ne e kemi përsëritur gjatë periudhës së kaluar se zgjedhjet nuk janë në mesin e tre prioriteteve për partinë. Shëndeti I qytetarëve është më I rëndësishëm. Do të shohim cili do të jetë qëndrimi I pResidentit Pendarovski dhe atëherë do ta komentojmë pas takimit të liderëve që duhet të mbahet të martën”,tha Mickovski./KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia