close
Bota

MIKE POMPEO: KINA, IRANI DHE RUSIA PO E DESTABILIZOJNË BOTËN

Screenshot_1

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka kritikuar Kinën, Iranin dhe Rusinë për shkelje të nje numri traktatesh dhe marrëveshjesh të nënshkruara nga shumë shtete.

Në një fjalim për politikë të jashtme në Bruksel më 4 dhjetor para takimit të ministrave të Jashtëm të NATO-s, Pompeo ka thënë se hapat e fundit nga të trija shtetet e kanë destabilizuar boten. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia