close
Vendi

Ministri rumun i Punëve të Jashtme Bogdan Auresku për vizitë në vend

bogdan_auresku_23432-678×381

Ministri i Punëve të Jashtme Bujar Osmani sot në Shkup do të jetë nikoqir i kolegut të tij rumun Bogdan Auresku.

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në vend, ministri rumun Auresku do të takohet edhe me presidentin Stevo Pendarovski, Kryeparlamentarin Talat Xhaferi, Kryeministrin Dimitar Kovaçevski dhe Zëvendëskryeministrin për çështje evropiane Bojan Mariçiq.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia